Блог
Форуми

Zoom на органік. Зустріч з органічними операторами Львівщини

Сьогодні, 30.04.2020 за участі департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, керівника проєкту «Органік –це..» Дмитра Титаренка та Львівської міської громадської організації «Екотерра» проведено онлайн – зустріч з органічними операторами Львівщини для обговорення питань розвитку органічного виробництва, бачення стратегії та впровадження ряду проектів на території України, та Львівщини зокрема.
image
Розвиток органічного виробництва є досить актуальним на сьогодні через низку явних екологічних, економічних та соціальних переваг, що притаманні цій сфері діяльності і має великий потенціал, щоб виправити негативні тенденції у світі. Також, органічне сільське господарство має значні переваги для здоров’я.Відтак, Львівщина має на меті й надалі сприяти збільшенню кількості органічних операторів області і органічному виробництву та передбачає підтримку у вигляді повернення вартості сертифікації органічним виробникам.
image
Кошти обласного бюджету надаються суб’єктам господарювання, які здійснюють органічне виробництво в галузі сільського господарства у вигляді часткової компенсації витрат з проведення сертифікації органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу в розмірі фактичних витрат, але не більше ніж 20,0 тис. грн одному суб’єкту господарювання.Разом із департаментом на захисті органічних виробників стоїть і проєкт «Органік-це», що залучає всіх органічних виробників Львівщини до співпраці. Відтак, найближчим часом планується запровадити діяльність шоурумів на території України та на Львівщині, де покупці та споживачі зможуть купувати справжні органічні продукти, що підтверджені сертифікатами якості. Виробники зі всієї України можуть продавати свою продукцію через такі шоуруми, записавши попередньо свою продукцію у каталог товарів до продажу. Для цього необхідно виробнику органічної продукції надіслати зразки своєї продукції та копіїї сертифікатів якості до керівника проекту «Органік –це..» (консультацію можна отримати безпосередньо у департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації за телефоном: 255-50-62).
image
Також, департаментом агропромислового розвитку, проектом та спільно органічними виробниками Львівщини напрацьовуються ідеї щодо запровадження органічного харчування в дошкільних та закладах освіти.«Ми є те, що ми їмо» … вірність цього вислову підтвердили найновіші наукові дослідження. Вчені дійшли висновку, що їжа найдивовижнішим чином впливає на наші розумові процеси. Від того, що ми з'їли, залежать не тільки наше самопочуття, але також і настрій та ясність мислення. Наш зріст, вага, краса, світосприйняття, наші життєві сили, таланти, успіхи, невдачі, наші хвороби - все це результат нашого харчування. Для нормальної життєдіяльності людині необхідний повноцінний набір продуктів харчування. Раціональне харчування сприяє збереженню здоров’я, високій фізичній, розумовій працездатності та активному довголіттю. Вважаю, що ми на вірному шляху і докладатимемо всіх зусиль аби органічні виробники збільшувались у кількості, а органічні продукти були усюди: в домівках мешканців області, на прилавках магазинів і що надважливо - аби органічне харчування поступово витісняло традиційне у закладах освіти»,- зазначила директор департаменту Юлія Шопська.

Більше інформації та каталог органічної продукції на сайті проєкту: https://organicis.love.
Відео сьогоднішньої онлайн - зустрічі: https://youtu.be/G8ouqBeSs4Y